Tecno’nun yeni serisi çok önemli bir özellikle geliyor

Tecno Camon 30 serisi, 2024 yılında Şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi‘nde (MWC) tanıtıldı. Daha sonra dünya genelinde seçili pazarlarda satışa sunulan bu seri, yakında Hindistan’da da tanıtılacak. Seride dört farklı model bulunuyor: Tecno Camon 30 4G, Tecno Camon 30 5G, Tecno Camon 30 Pro 5G ve Tecno Camon 30 Premier 5G. Şirket, bu telefonların yazılım desteklerini detaylandırdı.

Tecno, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda, Tecno Camon 30 serisi akıllı telefonların Android 16’ya kadar iki büyük Android güncellemesi ve 36 ay (üç yıl) boyunca güvenlik yamaları alacağını duyurdu. Tecno Camon 30 serisi, Android 14 tabanlı HiOS 14 ile kutudan çıkıyor.

Tecno Camon 30 5G serisinin Hindistan’da da satışa sunulacağı doğrulandı. Amazon’da kısa süre önce yayına giren bir mikrosite, bu telefonlarla ilgili bazı detayları paylaştı. Hindistan’da iki modelin tanıtılması bekleniyor: Tecno Camon 30 5G ve Tecno Camon 30 Premier 5G.

Tecno’nun yeni serisi çok önemli bir özellikle geliyor

Hindistan’daki Tecno Camon 30 5G serisinin tam çıkış tarihi henüz doğrulanmadı. Ancak telefonların Sony Lytia kameralarla donatılacağı ve siyah vegan deri ile beyaz renk seçeneklerine sahip olacağı açıklandı.

Tecno Camon 30 5G ve Camon 30 Premier 5G’nin Hindistan versiyonlarının küresel versiyonlarla benzer özelliklere sahip olması bekleniyor. Tecno Camon 30 5G’nin MediaTek Dimensity 7020 yonga seti, Camon 30 Premier 5G’nin ise MediaTek Dimensity 8200 yonga seti ile gelmesi muhtemel. Her iki modelin de 5.000 mAh bataryaları ve 70W’a kadar hızlı şarj desteği sunacağı belirtiliyor.

Kamera özellikleri açısından, Tecno Camon 30 5G modelinin arka tarafında 50 megapiksel ana sensör ve 2 megapiksel derinlik sensörü bulunması bekleniyor. Premier modelinde ise 50 megapiksel ana kamera, optik görüntü sabitleme (OIS) özelliğine sahip bir 50 megapiksel kamera, 3x optik zoom sağlayan bir 50 megapiksel kamera ve ultra geniş açılı lensli üçüncü bir 50 megapiksel kamera yer alabilir. Her iki modelin de 50 megapiksel ön kameraya sahip olacağı düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir