Tesla sadece bu yıl çalışanlardan yüzde 25’ini işten kovdu!

Elon Musk’ın kuruluşunun bu yıl çalışan sayısını en az %14 oranında azalttığını ortaya koyan son raporlara göre Tesla kampı için her şey pek de iyi gitmiyor gibi görünüyor. Çalışan sayısını azaltmaya yönelik bu agresif yaklaşım, Musk’ın Nisan ayında Tesla’nın önümüzdeki günlerde küresel işgücünü %10 oranında azaltacağını açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.

ELON MUSK’IN ŞİRKETİ TESLA KÜRESEL İŞGÜCÜNÜ %14 ORANINDA AZALTIYOR

Geçen yıl 31 Aralık’ta mevcut olan verilere göre, çalışan sayısı küresel olarak 140.473 kişiydi ve bu sayı saatlik ve maaşlı çalışanları içeriyordu. Ancak, CNBC’de yayınlanan bir rapora göre, güncellenen sayım, küresel işgücünün bir parçası olarak kuruluş için çalışan yalnızca 121.000 kişi olduğunu ve insan gücünde %14’lük bir düşüş olduğunu gösterdi.

Elon Musk’ın tüm çalışanlara gönderdiği mailden işten çıkarma sayısı gözlemlendi
Bununla birlikte, bu özel bilgi herhangi bir sonlu bordro verisinden değil, muhtemelen tüm çalışanların işaretlenmiş olması gereken 17 Haziran tarihli bir ‘herkes’ posta zincirinden elde edilmiştir.

Bu e-postada sadece yaklaşık 121.000 kişinin işaretlendiği görülüyor ki bu da Tesla’daki işgücünde bir azalma olduğunu gösteriyor. ‘Herkes’ maili, ilgili departmanlarda Tesla için çalışan geçici çalışanları da içeriyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir